Amerykańska sielanka

Wstrząsający obraz destrukcji amerykańskiego społeczeństwa.
(American pastoral), reż. Ewan McGregor, prod. Hongkong/USA 2016, polski lektor

Cena 9.35zł
Czas trwania 104 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Seymour (Ewan McGregor) ma wszystko, co Ameryka lat 60. definiowała jako szczęście: piękną żonę Dawn (Jennifer Connelly), dobrą pracę, wymarzony dom na wsi i ukochaną córkę, Merry (Dakota Fanning). Dzień, w którym dowiaduje się, że jego jedyne dziecko jest zdolne do brutalnych ataków terroryzmu, będzie ostatnim dniem jego sielankowego, dotychczasowego życia. Czy amerykański sen o szczęściu, pokoju i dobrobycie był tylko marzeniem jednego pokolenia?

 

***

 

Ten wstrząsający obraz destrukcji amerykańskiego społeczeństwa w reżyserii Ewana Mc Gregora jest ekranizacją nagrodzonej Pulitzerem powieści Philipa Rotha. Umieszczamy ten film na Katoflixie choć nie zawiera on chrześcijańskiego przesłania, a bardziej jest próbą pokazania zaskakującej drogi destrukcji, dewaluacji wartości na skalę całego społeczeństwa.

 

Filmowa historia toczy się w latach 60-tych XX wieku, a jednak trafnie ilustruje także nasze czasy współczesne, czy to w Polsce czy w wielu krajach Europy. Polecamy uważne prześledzenie fabuły, która może wskazać, jakich błędów unikać. Ponadto pojawia się – trudna do odrzucenia – myśl, że być może sielanka, w której żyjemy jest pozorna...