Aureola - od Stanisława do Karola

Dynamiczne widowiska w których Ojciec Nikodem (Tadeusz Chudecki) opowiada Karolince i Piotrusiowi (lalkom mimicznym) oraz papużce Mądralce (pacynce) piękne historie o polskich świętych i  błogosławionych.
Reż. Józef Mika, scenariusz: Justyna Holm, produkcja: Wydawnictwo PROMYCZEK i TVP S.A. – Polska 2014
UWAGA: Jeden odcinek za 3 zł a seria 6 odcinków tylko 12 zł.

Cena 18.00 zł
Cena promocyjna 12.00zł
Czas trwania 6x15 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 
(z cyklu: Aureola – od Stanisława do Karola)
(z cyklu: Aureola - od Stanisława do Karola)
(z cyklu: Aureola – od Stanisława do Karola)
(z cyklu: Aureola – od Stanisława do Karola)
(z cyklu: Aureola – od Stanisława do Karola)
(z cyklu: Aureola – od Stanisława do Karola)

Tytuły odcinków:

1. Św. Jan Paweł II
2. Św. Faustyna Kowalska
3. Święta Kinga 
4. Św. Maksymilian Maria Kolbe
5. Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko
6. Bł. Edmund Bojanowski

 

św. Jan Paweł II - Piotruś bawiąc się w aktora i sportowca przypomina Karolince i Mądralce, że Karol Wojtyła, w młodości też miał takie marzenia. Ojciec Nikodem ukazuje swoim przyjaciołom św. Jana Pawła II jako największy skarb Narodu Polskiego.

 

św. Faustyna Kowalska - Nasi bohaterowie bawiąc się z Ojcem Nikodemem uczą się odczytywał różne znaki i dowiadują się, że św. Faustyna potrafiła wspaniale odczytywał Boże znaki i dlatego stała się sekretarką Pana Jezusa Miłosiernego.

 

św. Kinga - podobnie jak wiele dziewczynek, Karolinka postanowiła przebrać się za księżniczkę i w ten sposób dała okazję, aby wujcio Nikodem opowiedział piękną historię św. Kingi – fundatorki wielu kościołów i klasztorów, której zawdzięczamy także odkrycie soli w Bochni i Wieliczce.

 

św. Maksymilian Maria Kolbe - Nikodem oddaje krew w Stacji Krwiodawstwa, po powrocie zastaje Piotrusia przy zabawie w rycerza rodem Gwiezdnych Wojen. Dzieci zastanawiają się kto jest najbardziej rycerski. Jest to okazja by opowiedzieć dzieciom kto marzył o stworzeniu Rycerstwa dla Maryi i dlaczego ta osoba jest również patronem Honorowych Dawców Krwi.

 

bł. ks. Jerzy Popiełuszko - Piotruś pomagając Mądralce, a Ojciec Nikodem towarzysząc Karolince przy wizycie u dentysty ukazują jak piękną cechą jest solidarność za którą bł. ks. Jerzy oddał życie.

 

bł. Edmund Bojanowski - Przyjaciel Mądralki, bocian Klekotek miał wypadek i przebywa w ochronce. Natomiast Piotruś angażuje się w pomoc przy malowaniu płotu otaczającego przedszkole im. bł. Edmunda Bojanowskiego. Nikodem opowiada dzieciom o założycielu Zgromadzenia Sióstr Służebniczek i jego wielkiej posłudze najmniejszym.