Aż po krańce ziemi

Piękny fabularyzowany dokument o św. Franciszku Ksawerym


(S. Francesco Saverio. Fino all’estremita della Terra) Reż. Daniela Gurrieri, Prod. Włochy 2022, Polski lektor

Cena 8.99zł
Czas trwania 60 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Fabularyzowany dokument o św. Franciszku Ksawerym, pokazujący historię narodzin Towarzystwa Jezusowego, począwszy od czasów studiów na Sorbonie i spotkania z Ignacym Loyolą, aż do całkowitego oddania się misji na Dalekim Wschodzie. 

Najnowszy film Danieli Gurrieri wpisuje się w obchody Roku Ignacjańskiego zainaugurowanego 20 maja 2021 r. przez o. Arturo Sosę z okazji 500-lecia bitwy pod Pampeluną. 

Film opowiada o tym, jak Boga można odnaleźć w każdej sytuacji i w każdym czasie oraz jak Jego Mądrość uczy nas wykorzystywać wszystko do osiągnięcia celu, dla którego zostaliśmy stworzeni. Wiara dana przez Boga, gdy zakiełkuje jest zdolna podbić świat. Życie św. Franciszka Ksawerego rzuca szczególne światło, zrodzone z głębokiej przyjaźni ze św. Ignacym Loyolą, który wspierał go w rozeznaniu Większej Chwały Bożej i uczynił go przyjacielem ludzi.

To film bardzo aktualny, mimo kilku stuleci jakie upłynęły od opisanych wydarzeń. Ponowne odczytanie no nowo historii św. Franciszka Ksawerego pokazuje współczesnym chrześcijanom, że wciąż można marzyć o wielkich rzeczach, nie poprzestając na tym, co już znane. Z drugiej strony, zachęca nas do uznania, że w tych dramatycznych dniach „wszyscy jesteśmy wezwani do bycia misjonarzami dla pokoju”.