Chrześcijanie i życie społeczne

Główne zagadnienia chrześcijańskiej etyki społecznej
(Cristianos en la Sociedad) Goya Prod. Hiszpania 2007, Polski lektor

Cena 27.00zł
Czas trwania 4,5 godz. (łącznie)
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Seria 9 filmów dokumentalnych żywo ilustruje odpowiedzi Kościoła na wyzwania stojące przed chrześcijanami w dzisiejszym złożonym społeczeństwie. 

Dzięki wymownym obrazom i zaangażowaniu czterdziestu międzynarodowych ekspertów każdy odcinek pokazuje i doradza, jak można uniknąć różnych problemów na świecie, takich jak obecny kryzys finansowy, korupcja, bieda, złe traktowanie kobiet, niesprawiedliwość lub wojna - lub jak sobie radzić w ich obliczu.

  

Oprócz zwykłej etyki biznesowej, pojawiają się też wszystkie aspekty codziennego życia ludzi i relacji międzyludzkich: klauzura sumienia, opór wobec niesprawiedliwego prawa, sekularyzm, ideologia płci, seksualność i problemy małżeńskie... Każdy temat jest opracowany odważnie i oryginalnie. Proponowane filmy dokumentalne, pokazują, że rozwiązaniem problemów, które zagrażają dzisiejszemu społeczeństwu, jest stosowanie zasad, mało popularnych, ale proponowanych przez Magisterium Kościoła. Dlatego w obliczu chciwości i indywidualizmu leżącego u podstaw międzynarodowego kryzysu finansowego zaleca się etykę służby społeczeństwu, w której pieniądze służą do wzrostu, a nie zniewolenia gospodarki. 
    
Na polu rodziny i edukacji, filmy dokumentalne podkreślają priorytetowe prawo rodziców do kształtowania sumień swoich dzieci - co niejednokrotnie uzurpuje sobie władza polityczna. Źle się dzieje, kiedy władze narzucają obowiązkowe przedmioty szkolne i zasady, tworząc w ten sposób nową moralności państwowej, w której Bóg jest całkowicie eksmitowany, a wszystkie duchowe horyzonty są zamknięte dla młodych ludzi.

 

Tematy poszczególnych odcinków: 
   
1. Chrześcijańska etyka społeczna   - 29 min.  
2. Rodzina w społeczeństwie    - 30 min.  
3. Prawo i sprawiedliwość    - 29 min.  
4. Władze państwowe    - 28 min.   
5. Podatki    - 31 min.  
6. Porządek międzynarodowy    - 28 min.  
7. Relacje w miejscu pracy    - 28 min.  
8. Firma    - 28 min. 
9. Rynek    - 28 min.