Chrześcijanie i życie społeczne

Główne zagadnienia chrześcijańskiej etyki społecznej
(Cristianos en la Sociedad) Goya Prod. Hiszpania 2007, Polski lektor

Cena 27.00zł
Czas trwania 4,5 godz. (łącznie)
 kategoria wiekowa
Zobacz film
Zobacz trailer

Seria 9 filmów dokumentalnych żywo ilustruje odpowiedzi Kościoła na wyzwania stojące przed chrześcijanami w dzisiejszym złożonym społeczeństwie. 

Dzięki wymownym obrazom i zaangażowaniu czterdziestu międzynarodowych ekspertów każdy odcinek pokazuje i doradza, jak można uniknąć różnych problemów na świecie, takich jak obecny kryzys finansowy, korupcja, bieda, złe traktowanie kobiet, niesprawiedliwość lub wojna - lub jak sobie radzić w ich obliczu.

  

Oprócz zwykłej etyki biznesowej, pojawiają się też wszystkie aspekty codziennego życia ludzi i relacji międzyludzkich: klauzura sumienia, opór wobec niesprawiedliwego prawa, sekularyzm, ideologia płci, seksualność i problemy małżeńskie... Każdy temat jest opracowany odważnie i oryginalnie. Proponowane filmy dokumentalne, pokazują, że rozwiązaniem problemów, które zagrażają dzisiejszemu społeczeństwu, jest stosowanie zasad, mało popularnych, ale proponowanych przez Magisterium Kościoła. Dlatego w obliczu chciwości i indywidualizmu leżącego u podstaw międzynarodowego kryzysu finansowego zaleca się etykę służby społeczeństwu, w której pieniądze służą do wzrostu, a nie zniewolenia gospodarki. 
    
Na polu rodziny i edukacji, filmy dokumentalne podkreślają priorytetowe prawo rodziców do kształtowania sumień swoich dzieci - co niejednokrotnie uzurpuje sobie władza polityczna. Źle się dzieje, kiedy władze narzucają obowiązkowe przedmioty szkolne i zasady, tworząc w ten sposób nową moralności państwowej, w której Bóg jest całkowicie eksmitowany, a wszystkie duchowe horyzonty są zamknięte dla młodych ludzi.

 

Tematy poszczególnych odcinków: 
   
1. Chrześcijańska etyka społeczna   - 29 min.  
2. Rodzina w społeczeństwie    - 30 min.  
3. Prawo i sprawiedliwość    - 29 min.  
4. Władze państwowe    - 28 min.   
5. Podatki    - 31 min.  
6. Porządek międzynarodowy    - 28 min.  
7. Relacje w miejscu pracy    - 28 min.  
8. Firma    - 28 min. 
9. Rynek    - 28 min.