Czas na zmiany

Profesor biblijny z 1890 r. przenosi się w czasie do teraźniejszości za pośrednictwem wehikułu czasu i nie może uwierzyć w to, co widzi!
(Time Changer), reż. Rich Christiano, prod. USA 2002, polski lektor

Cena 8.99zł
Czas trwania 99 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Wykładowca Pisma Świętego przenosi się z roku 1890 r. w przyszłość: do XXI wieku i ze zgrozą stwierdza, że ludzie nie żyją zgodnie z naukami płynącymi z Biblii.

 

Profesor Russell Carlisle, wykładowca Pisma Świętego, właśnie przygotował nową rozprawę teologiczną. Jego opracowanie niedługo otrzyma jednomyślne poparcie członków zarządu Seminaryjnej komisji i zostanie wydane w formie książki… 

Podróż w przyszłość, w którą zostanie wysłany, pozwoli im ocenić, jak wpływ na świat i wiarę będzie mieć jego praca naukowa.

 

Film jest oczywiście nieco futurystyczny i raczej należy o nim myśleć w kategorii science-fiction i z przymrużeniem oka, a jednak... warto docenić, że nie nakłania ani do zmiany wyznania ani nie mówi o religii jako takiej. Jest raczej interesującym przesłaniem kierowanym do ludzi wierzących, by zbadali swoje życie i wrażliwość oraz podjęli refleksję nad akceptowaniem i tolerancją...

Dla tych, którzy chcą Boga traktować serio film jest świetny, bo budzi z duchowej apatii. Pokazuje prawdziwe problemy dzisiejszego chrześcijaństwa (i nie ważne o jakiej nazwie, bo nie o nazwę tu chodzi tylko o... stan serca każdego z nas).

Pojawia się także uniwersalny wątek - bycie dobrym człowiekiem to za mało, bo drogą, prawdą i bramą do nieba jest Jezus Chrystus. Polecamy tym, którzy szukają Boga i odpowiedzi na pytanie: "jak być bliżej Niego?".