Igrzyska pamięci

Pamięć jest nieodzownym elementem naszego życia. Przenika każdy jego aspekt. Bez pamięci nie istniejemy, jesteśmy nikim, bo pamięć czyni nas ludźmi. 


(Memory games), reż. Janet Tobias/Claus Wehlisch, prod. Niemcy/USA 2018, polskie napisy

Cena 9.35zł
Czas trwania 87 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Pamięć jest nieodzownym elementem naszego życia. Przenika każdy jego aspekt. Bez pamięci nie istniejemy, jesteśmy nikim, bo pamięć czyni nas ludźmi. Film przedstawia ekscytujący wgląd w życie czterech mistrzów zapamiętywania z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Mongolii, którzy walczą w konkursie o tytuł World Memory Champion.

 

Opowieść o sportowcach z Niemiec, Szwecji i Stanów Zjednoczonych uprawiających niszowe dyscypliny umysłowe. Kamery filmu towarzyszom bohaterom w trakcie przygotowań do mistrzostw świata w zapamiętywaniu. W filmie wytłumaczono za pomocą animacji, w jaki sposób sportowcy-geniusze wykorzystują techniki wizualne do zapamiętywania niewiarygodnych ilości danych. Kamery udokumentowały to, co przeciętnej osobie wydaje się niemożliwe.

 

Obserwujemy, jak trenują, godzinami budując w głowie niesamowite struktury pamięci poparte obrazami. W ten sposób udaje im się dokonać wyczynów, które wydają się niemożliwe. Potrafią w 22 sekundy zapamiętać ułożenie talii kart, w 15 minut ponad 150 twarzy, w 5 minut 700 liczb binarnych. Poprzez animacje film pokazuje, w jaki sposób ci geniusze wykorzystują unikalne techniki wizualizacji, aby zapamiętać niesamowitą liczbę danych. Niemożliwe na naszych oczach staje się rzeczywistością.