Ja Jestem

Film, który naprawdę rzuca na kolana. Przed Najświętszym Sakramentem.


Reż. Lech Dokowicz, Maciej Bodasiński, Prod. Polska 2012

Cena 7.99zł
Czas trwania 82 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

"Ja Jestem" opowiada o cudzie obecności Jezusa w Eucharystii. Zdjęcia do tego obrazu robione były na pięciu kontynentach. Muzykę do filmu skomponował Michał Lorenc, a głosu użyczył Marcin Dorociński. Tytuł dokumentu, którego główną postacią jest Jezus Chrystus, w postaciach Chleba i Wina, brzmi "JA JESTEM", bo to w Najświętszym Sakramencie Jezus Chrystus jest namacalnie obecny cały czas wśród nas.

 

Autorzy filmu podążają śladem cudów eucharystycznych, które wydarzyły się w pięciu miejscach na Ziemi, na pięciu kontynentach. Rozmawiają z ludźmi, którzy doświadczyli przemiany w życiu za sprawą głębokiego, niemal mistycznego zetknięcia z tajemnicą Eucharystii. Pokazują, jak te wydarzenia wpłynęły na ich dalsze losy, relacje rodzinne, życie osobiste i zawodowe.
  
Jedną z bohaterek filmu jest boliwijska mistyczka Catalina Rivasz z miasta Cochabamba, która tłumaczy, że Eucharystia jest cudem, który dokonuje się za każdym razem, gdy jest ona odprawiana. Oddana pracy na rzecz miejscowego Kościoła, Rivas aktywnie pomagała m.in. przy organizacji wizyty Jana Pawła II w Boliwii. Jej życie odmieniło się 25 marca 1994 roku, w dzień Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy św., na którą przyszła w roztargnieniu, z myślami skupionymi na innych sprawach, otrzymała natchnienie Boże. W trakcie kolejnych części sprawowanej Eucharystii usłyszała głos Chrystusa i Matki Boskiej, ujrzała też światło, które przeszyło jej stopy i dłonie oraz pozostawiło krwawiące rany. Usłyszała przy tym słowa: "Raduj się z powodu daru, jakim cię obdarzyłem". Jej oczom ukazały się zastępy aniołów i Matka Boża.