Larry Crowne

Zdobywca Oscara Tom Hanks („Filadelfia", „Forrest Gump") oraz Julia Roberts w niezwykłym filmie o tym, jak życie w najmniej oczekiwanych momentach, potrafi przynieść największe niespodzianki.
(Larry Crowne) reż. Tom Hanks, prod. USA 2011, polski lektor

Cena 9.50zł
Czas trwania 95 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Larry Crowne (Tom Hanks) to zwykły, miły facet, od wielu lat zatrudniony w tej samej firmie i prowadzący normalne, uporządkowane życie. Pewnego dnia jednak wszystko się zmienia – Larry nieoczekiwanie traci pracę. Musi przeorganizować swoje życie i zacząć wszystko od początku. Nie dość, że ma na głowie spłatę kredytu, to jeszcze okazuje się, że wcale nie tak łatwo mu wypełnić czas wolny. Pierwszym krokiem, na nowej drodze, jest nauka jazdy na skuterze i powrót na studia zgodnie z zasadą, że nigdy nie jest za późno na zdobywanie wiedzy. Na kursie Larry poznaje także uroczą nauczycielkę (Julia Roberts), którą obdarza czymś więcej niż tylko sympatią. Wkrótce okazuje się, że nigdy nie jest za późno także na miłość.

 

***

 

Film nie posiada żadnych wątków religijnych. Można nawet powiedzieć, że postawy głównych bohaterów także dalekie są od chrześcijańskiej moralności. Warto jednak czasem spojrzeć na zwariowaną rzeczywistość ziemską – w jakiej funkcjonujemy – by zrozumieć, że trzeba próbować wyrywać się z tego płytkiego i bezmyślnego życia, podejmować decyzje niepopularne, wbrew oczekiwaniom świata. Przede wszystkim warto zainwestować w optymizm i uśmiechać się do tego, z czym trzeba się mierzyć.