Milczenie

Głośny film Martina Scorsese o prześladowaniach chrześcijan w XVII-wiecznej Japonii.
(Silence) reż. Martin Scorsese, prod. Japonia/Meksyk/USA/Wielka Brytania/Włochy/Tajwan 2016, polski lektor

Cena 9.00zł
Czas trwania 154 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Inspirowany autentycznymi wydarzeniami i zrealizowany z niezwykłym rozmachem film twórcy „Wilka z Wall Street”, „Infiltracji” i „Chłopców z ferajny”. Przez trzydzieści lat wybitny reżyser Martin Scorsese przygotowywał adaptację od dawna go fascynującej, słynnej powieści Shusaku Endo. Trzydzieści lat po „Misji” powstało kolejne filmowe arcydzieło ukazujące ludzi żyjących w czasach wielkich napięć i konfliktów religijnych. W rolach głównych Andrew Garfield („Przełęcz ocalonych”), Adam Driver („Paterson”, „Gwiezdne  wojny: Przebudzenie mocy”) oraz Liam Neeson („Uprowadzona”).
    
XVII wiek. Dwóch młodych jezuitów pokonuje tysiące kilometrów, aby potajemnie przedostać się do Japonii, gdzie toczy się bezwzględna walka z chrześcijaństwem. Misjonarze poszukują swojego nauczyciela – słynącego z odwagi kapłana, o którym krążą plotki, że wyrzekł się wiary katolickiej i został buddyjskim mnichem. To, czego doświadczą, wystawi ich umiejętności przetrwania, a także wszystko, w co wierzą, na najcięższą próbę.
   
„Milczenie” to najmocniejszy, a jednocześnie najbardziej osobisty film w karierze Martina Scorsese. Amerykański twórca poszukuje odpowiedzi dotyczących istoty i sensu religii, a także wierności swoim przekonaniom w świecie, w którym płaci się za nią najwyższą cenę.
  
Zainteresowanych poszerzeniem wiedzy na temat prześladowań chrześcijan w Japonii odsyłamy np. do tekstu:
Męczeństwo w Kraju Kwitnącej Wiśni