Minari

Uniwersalna opowieść o delikatnej sztuce zapuszczania nowych korzeni.


(Minari) reż. Lee Isaac Chung, prod. USA 2020, polski lektor lub napisy

Cena 9.99zł
Czas trwania 110 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

W pogoni za amerykańskim snem Jakob Yi (Steven Yeun) przeprowadza swoją rodzinę z Kalifornii do sielskiego Arkansas. Jego marzeniem jest stworzyć własną farmę, której plony mogłyby zaopatrywać okolicznych koreańskich sklepikarzy. Pozostali członkowie rodziny nie są zadowoleni z przenosin, zwłaszcza, gdy okazuje się, że ich nowy dom ma… kółka i jest tak wątły, że może sobie nie poradzić z nawiedzającymi okolicę tornadami.
 
Jakby tego było mało, do rodziny dołącza nieco szelmowska babcia z Korei. Choć nie pachnie tak jak powinna, a jej metody wychowawcze są dość dziwaczne, na przekór wszystkiemu, nawiązuje nić porozumienia z 6-letnim niesfornym Davidem, a pozostałych członków rodziny uczy, jak tworzyć nową więź z Ameryką, pielęgnując równocześnie własną tradycję.
 
Film zdobył Złotego Globa, oraz Oscara za najlepszą żeńską rolę drugoplanową a także bezapelacyjnie zwyciężył na MFF Sundance 2019 (Nagroda Publiczności i Nagroda Główna Jury) zbierając entuzjastyczne recenzje na całym świecie zarówno wśród krytyków, jak i wśród widzów.