Mój przyjaciel lis

Dziesięcioletnia dziewczynka spotyka małą lisiczkę, którą postanawia oswoić.
(Le renard et l'enfant) reż. Luc Jacquet, prod. Francja 2007, polski dubbing

Cena 9.00zł
Czas trwania 92 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Opowieść o przyjaźni lisa i dziewczynki w obiektywie mistrza Luca Jacqueta, autora entuzjastycznie przyjętego Marszu pingwinów. Zaczarowana historia, która zdarza się w prawdziwym świecie...
Mała dziewczynka wkracza w pełen przygód, magiczny świat przyrody. Zaprzyjaźnia się z małym liskiem, dzięki któremu przeżywa niezwykłe przygody, poznaje leśne zwyczaje i siłę prawdziwej przyjaźni. To baśń jak z kart "Małego Księcia" Antoine’a De Saint-Exupery’ego. Baśń, która zdarzyła się naprawdę.
  
Jacquet wrócił do krainy dzieciństwa – jako nastolatek spędzał dużo czasu wędrując po górach rodzinnego regionu Ain. Pewnego dnia spotkał lisa. Trzydzieści lat później zapragnął o tym opowiedzieć i pokazać miejsce, w którym się wychował. Szkic scenariusza napisał jeszcze przed rozpoczęciem prac nad „Marszem pingwinów”. W „Moim przyjacielu lisie” połączył dokument i fabułę. Część fabularna dotyczy małej bohaterki, dokumentalna – świata przyrody. W filmie wystąpiły trzy tresowane listy z hodowli oraz cała rzesza ich dziko żyjących braci i sióstr. Specjalny czteroosobowy zespół obserwował i filmował lisy w ich naturalnym środowisku we włoskim parku narodowym Arbuzzes.