Mój przyjaciel orzeł

Film familijno-przygodowy o przyjaźni chłopca z dzikim orłem, z gwiazdą francuskiego kina Jean’em Reno.
  
(Brothers of the Wind), reż. Gerardo Olivares, Otmar Penker, prod. Austria 2015, Polski dubbing


UWAGA: Prosimy oglądać przez przeglądarki Chrom, Firefox i Edge (dawny IE) na komputerach stacjonarnych lub na telewizorach z systemem Android TV poprzez naszą Katoflixową aplikację. 
Film nie działa na iPadach, iPhonach i w przeglądarkach Safari.

Cena 9.50zł
Czas trwania 94 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Bohaterem filmu jest mieszkający w górskiej okolicy chłopiec o imieniu Lukas, który znajduje w lesie ranne pisklę orła. Lukas postanawia wyleczyć jego złamane skrzydło i nauczyć życia w dzikich ostępach. Zadanie jest bardzo trudne, bo ojciec chłopca nie pochwala jego planów, a sam orzeł jest na początku bardzo nieufny. Z czasem jednak relacja Lukasa z dzikim zwierzęciem zmienia się w niezwykłą przyjaźń i prowadzi do fascynujących przygód. Wielkim wsparciem dla Lukasa jest tajemniczy Danzer (Jean Reno), który jak nikt inny zna się na obyczajach dzikich zwierząt i otwiera przed chłopcem ich niezwykły świat.

 
Zdjęcia do filmu powstawały kilka lat, aby losy dzikiego zwierzęcia ukazać z niespotykanym dotąd realizmem. Powstanie filmu było możliwe dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technik filmowych i operatorskich.  Pierwsze ujęcia zrealizowano, gdy pisklę wykluwało się z jaja, a potem śledzono rozwój dorastającego w naturze orła. Nikt dotąd nie zbliżył się z kamerą do dziko żyjących orłów tak jak twórcy filmu. Dzięki temu widz będzie miał niezwykłe wrażenie uczestniczenia w losach dzikich bohaterów, a także zobaczy na własne oczy niedostępne dla ludzi miejsca ich życia.