Nietykalni

Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia.
(Intouchables) reż. Olivier Nakache, Eric Toledano, prod. Francja 2011, polski lektor

Cena 9.50zł
Czas trwania 112 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Ta historia zdarzyła się naprawdę. Sparaliżowany na skutek wypadku milioner (François Cluzet) zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia (Omar Sy). Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która czyni ich... nietykalnymi!

 

***

Chociaż film zawiera sporo niecenzuralnych słów i zachowań niestosownych (mówiąc bardzo delikatnie) wart jest jednak według nas zobaczenia – pokazuje bowiem, że każdy zasługuje na szansę, a ta poparta wysiłkiem przynosi dobre owoce. Pokazuje także, że społeczeństwo nieraz dzieli się w oparciu o zasobność portfela na klasy, przypisując im pewne zachowania. "Nietykalni" są pełną nadziei historią-dowodem, że nie tylko pieniądz decyduje o przyjaźni, zaś nić porozumienia między klasami może zostać nawiązana zupełnie zaskakująco i trwale. Nie warto oceniać prędko tylko po adresie zamieszkania, wyglądzie, kolorze skóry. Mimo wspomnianych niestosowności historia milionera i jego opiekuna to ciepła, pełna humoru i mądrości lekcja życia bez stereotypów.