Niewidzialni mówią - Schronienie

Druga część tryptyku o uchodźcach, który pozwoli poznać życie naszych braci i sióstr w Afryce...


Reż. Roman Sikoń SDB, Michał Król, Prod. Polska 2022

Cena 9.99zł
Czas trwania 52 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Tryptyk filmowy o uchodźcach, który stanowi spójną całość. Tylko po obejrzeniu wszystkich odcinków uzyskujemy pełny obraz życia i wiary uchodźców. W kolejnych częściach poznajemy dramatyczne warunki życia uchodźców w obozie Palabek w Północnej Ugandzie. Jednak wiara pomaga im przetrwać, bo człowiekowi przynosi nadzieję nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. 
 
CIERPIENIE
W pierwszej części tryptyku dowiadujemy się, jak wielkiego cierpienia doznali nasi bracia i siostry w Sudanie Południowym. To ono sprawiło, że musieli opuścić swoja ojczyznę.
  
SCHRONIENIE 
W drugiej części filmu obserwujemy, jak wygląda życie w obozie dla uchodźców. Szczególne miejsce zajmuje zawodowa szkoła prowadzona przez salezjanów. Uczęszczający do niej uchodźcy, którzy mają za sobą często traumatyczna przeszłość, mogą z nadzieją myśleć o przyszłości.
  
WIARA
Trzecia część dokumentu wypełniona jest świadectwami wiary bohaterów filmu. To także swoiste zaproszenie widzów do wspólnej modlitwy razem z uchodźcami z Sudanu Południowego .
  
"NIEWIDZIALNI MÓWIĄ" to cykl TRZECH filmów dokumentalnych, których obejrzenie wymaga od nas skupienia, a nawet wysiłku... Jednak jeżeli rzeczywiście, a nie iluzorycznie, chcemy poznać życie naszych braci i siostra w Afryce, to potrzebujemy czasu na to, aby naprawdę usłyszeć słowa Niewidzialnych. Oni kierują je do nas. Mówią dla mnie i do mnie.