Niezłomni

Historia mima Marcela Marceau, który pomagał ratować życie tysiącom sierot podczas II wojny światowej.
(Resistance) reż. Jonathan Jakubowicz, prod. Francja/USA/Niemcy/Wielka Brytania 2020

Cena 11.99zł
Czas trwania 116 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Film Niezłomni przypomina o nieco zapomnianym epizodzie z życia Marcela Marceau, powszechnie uznawanego za najwybitniejszego przedstawiciela pantomimy w historii. 
Gdy chłopak skończył szesnaście lat, a Francja przyłączyła się do II wojny światowej, jego rodzina o żydowskim pochodzeniu musiała opuścić swoje miejsce zamieszkania. Marcel zmienił wtedy nazwisko i zachęcony przez swojego kuzyna, Georgesa Loingera, zaczął działać w grupie pomagającej w transporcie żydowskich dzieci do neutralnych krajów. 

 

W rolę francuskiego aktora wcieli się Jesse Eisenberg, którego szersza publiczność może kojarzyć z głośnego The Social Network, gdzie zagrał założyciela Facebooka, Marka Zuckerbega. Amerykaninowi partnerować będzie Ed Harris (Apollo 13, Truman Show), Edgar Ramirez (Joy, Dziewczyna z pociągu) czy Clémence Poésy (Fleur Delacour z serii filmów o Harrym Potterze). Stery reżyserskie powierzono twórcy polsko-żydowskiego pochodzenia, Jonathanowi Jakubowiczowi. Wenezuelczyk jest głównie znany w Ameryce Południowej, ale przed czterema laty szturmem wdarł się do mainstreamu za sprawą bokserskiego filmu Hands of Stone, w którym pojawił się Robert de Niro i raper Usher.