Notre-Dame płonie

Zrealizowana z niezwykłym rozmachem, wstrząsająca i prawdziwa historia walki o ocalenie paryskiej katedry...


(Notre-Dame brule) Reż. Jean-Jacques Annaud, Prod. Francja 2022, Polski lektor lub napisy

Cena 14.99zł
Czas trwania 105 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

W 2019 roku, tydzień przed Wielkanocą, świat obiegła dramatyczna wiadomość: paryska katedra Notre-Dame stanęła w ogniu!
 
Zrealizowana z niezwykłym rozmachem, wstrząsająca prawdziwa historia walki o ocalenie jednego z najświętszych miejsc Europy oraz bezcennych relikwii chrześcijaństwa. Ten dramat wydarzył się w poniedziałek 15 kwietnia 2019 roku. Wielu odebrało pożar jak zdarzenie symboliczne a nawet profetyczne. Nie tylko katolicy wstrzymali oddech obserwując setki strażaków stających do walki z żywiołem. Warunki były niezwykle trudne, ponieważ ogień rozprzestrzeniał się na trudno dostępnym poddaszu, a stawka ogromnie wysoka, bo chodziło nie tylko o ocalenie jednej z najwspanialszych budowli sakralnych na Ziemi, ale także bezcennych relikwii.

W skarbcu katedry przechowywana jest między innymi korona cierniowa Chrystusa. Mury „Matki Wszystkich Katedr” przetrwały, ale wtedy były momenty, w których wydawało się, że odwaga, doświadczenie i specjalistyczny sprzęt mogą nie wystarczyć do uratowania Notre-Dame. Wokół katedry gromadziły się tysiące wiernych, by modlitwą wesprzeć bohaterów. Ten film pokazuje siłę wiary i modlitwy zwykłych ludzi w starciu z potęgą niszczycielskiego żywiołu.

„Notre-Dame płonie” to nowy film jednego z największych reżyserów współczesnego kina, Jean-Jacquesa Annaud, twórcy filmów: „Imię Róży”, „Walka o ogień”.