Oko proroka

Familijny film przygodowy z historią Polski w tle.


Reż. Paweł Komorowski, rok prod. 1982;  ©WFDiF

Cena 14.92zł
Czas trwania 106 min.
Zobacz film
A
A
A
 
 

Oko proroka to film przygodowy dla dzieci i młodzieży, laureat nagrody Jury Dziecięcego na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza “Ale Kino!”.

Film opowiada historię młodego chłopca o imieniu Hanusz, którego ojciec wyjeżdża karawaną do Turcji, aby spłacić dług, zostawiając żonę i syna. Hanusz będąc w lesie jest świadkiem napadu i zostaje uratowany przez tajemniczego łucznika. Później karczmę ojca Hanusza przejmuje Węgier Kajdasz, a Hanusz jest zmuszony tam pracować. Chłopiec zaprzyjaźnia się z Kozakiem Semenem, który przed śmiercią wyjawia Hanuszowi tajemnicę ukrytego skarbu. Hanusz przechodzi przez wiele prób i udręk, m.in. zostaje oskarżony o kradzież drogocennego diamentu i zmuszony do ucieczki z karawaną do Turcji. Spotyka tam polskiego księdza, który informuje go o miejscu pobytu ojca i pomaga w zdobyciu funduszy niezbędnych do uwolnienia ojca z niewoli. (Na podstawie opisu z FilmPolski.pl)

 

Zapraszamy również do obejrzenia drugiej części przygód Hanusza w filmie “Przeklęte oko proroka” 

 

Wypożyczając ten film wspierasz działalność ewangelizacyjną Chrześcijańskiego Centrum Kultury Maryi Królowej (chckmk.org) polegającą na wspieraniu muzyków katolickich.