Ostatnia walka Apacza

Historia oparta na parwdziwej historii Massai, ostatniego wojownika z plemienia Apaczów. Przekazywana z pokolenia na pokolenie stała się jedną z największych legend.


(Apache), reż. Robert Aldrich, prod. USA 1954, film z polskimi napisami

Cena 14.00zł
Czas trwania 88 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Po latach krwawych walk z osadnikami, wódz Apaczów Geronimo Monte Blue zmuszony jest przyjąć upokarzające warunki poddania. Jednak jego najbardziej zagorzały wojownik, Massai nie akceptuje decyzji wodza. Obdarzony niezwykłą siłą i przebiegłością Massai walczy z Kawalerią Stanów Zjednoczonych, usiłując być zawsze o krok przed doskonale wyszkolonymi żołnierzami. Jego samotna krucjata zmierza do finałowego pojedynku. Massai zdaje sobie sprawę, że musi wytrwać nie tylko dla siebie, ale przed wszystkim dla swego całego plemienia i wszystkich Indian.

 
W tym kipiącym akcją westernie ukazującym pasję i determinację walczących o przetrwanie Indian występuje nagrodzony Oscarem Burt Lancaster. Film oparty jest na prawdziwej historii, do której scenariusz napisał zdobywca Oscara James R. Webb i został mistrzowsko wyreżyserowany przez Roberta Aldricha. Ostatnia Walka Apacza zachwyca niezwykle widowiskową sekwencją bitwy, zapierającymi dech pościgami i niespodziewanymi zwrotami akcji.