Pielgrzym

Roman miał burzliwe życie. Po przerwanych studiach medycznych wyjechał do Singapuru i został przemytnikiem...
Cena 15.00zł
Czas trwania 1:01:52
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Roman miał burzliwe życie. Po przerwanych studiach medycznych wyjechał do Singapuru i został przemytnikiem. Przemycał ludzi i elektronikę. Po powrocie do Polski rozpoczął pracę w korporacji. Jego życie zdawało się wreszcie toczyć po właściwych torach, aż do dnia, w którym został aresztowany i oskarżony o przestępstwa popełnione sześć lat wcześniej. Po wyjściu na wolność postanowił zerwać ze swoim dawnym życiem. 
Jak sam mówi chciał się „przeczołgać, przepalić, w sobie coś zniszczyć”. Rozwiedziony ojciec dwudziestoletniej córki, który próbuje odpokutować błędy przeszłości. Poznajemy go, gdy wraz z innymi byłymi więźniami planuje przejść pieszo z Polski do Moskwy i z powrotem, łącznie 4500 km. 
Podczas drogi bohater stawi czoło nurtującym go trudnym pytaniom, a odpowiedzi poszuka, spoglądając głęboko we własne wnętrze.

Pielgrzymka zaplanowana jako droga pojednania między Wschodem i Zachodem wskaże mu ścieżkę ku innemu pojednaniu. Jej finał może okazać się bardzo różny od tego, który bohater po ludzku planował…

  

Scenariusz i Reżyseria: Paweł Jóźwiak-Rodan
Zdjęcia: Olaf Malinowski, Krzysztof Trojnar, Paweł Jóźwiak-Rodan, Roman Zięba
Muzyka: Jakub Sarwas
Dźwięk: Artur Walaszczyk
Montaż: Konrad Śniady
Kierownictwo produkcji: Jacek Gawryszczak
Producent: Piotr Dzięcioł, Jacek Gawryszczak, Paweł Jóźwiak-Rodan
Produkcja: Opus Film, Applause Film, Projekcja Identyfikacja
Rok produkcji: 2015