Śladami historycznego Jezusa

Razem z twórcami filmu przemierzamy Ziemię Świętą idąc śladami Jezusa...
(Investigating Historical Jesus) Reż. Nickolas Duarte, Prod. USA 2016, Polski lektor

Cena 12.00zł
Czas trwania 109 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Film “Śladami Jezusa historycznego ” proponuje pewnego rodzaju wirtualną wyprawą po Ziemi Świętej. Doświadczony przewodnik, ewangelizator i dyrektor wspólnoty OCP, Robert Feduccia zabiera nas w wyjątkową podróż z kamerą do miejsc, gdzie żył i działał nasz Pan. Podczas zwiedzania narrator opowiada nam o najważniejszych scenach z Ewangelii w miejscach, gdzie one rzeczywiście miały miejsce. Wraz z nim odwiedzimy między innymi miejsce narodzin Pana Jezusa, dom św. Piotra, rzekę Jordan, wieczernik, a także miejsce Jego męki w Jerozolimie.

  
 
Film jest podzielony na podrozdziały, a każdy z nich odwołuje się do konkretnego wydarzenia w życiu Jezusa. W czasie naszej wspólnej podróży będą nam towarzyszyli również eksperci, znawcy i badacze tamtych czasów. Pomimo, że film korzysta nie tylko z Ewangelii, ale również z apokryfów oraz nie jest precyzyjny teologicznie w niektórych miejscach, to urzeka swoim pięknem i barwną narracją. Niewątpliwymi zaletami filmu, które stwarzają jego wyjątkową atmosferę, są unikatowe zdjęcia oraz piękna muzyka.

 

Film powstał przy ścisłej współpracy z portalem Katoflix, zaś jego patronami medialnymi są Konferencja Episkopatu Polski oraz czasopisma Niedziela i Przewodnik Katolicki.