Suplement

Trudny film o trudnych wyborach życiowych i szukaniu swego miejsca w świecie.


Reż. Krzysztof Zanussi, Prod. Polska 2002;  ©WFDiF

Cena 14.92zł
Czas trwania 102 min.
Zobacz film
A
A
A
 
 

"Suplement" to bardzo ważny film Krzysztofa Zanussiego, który rozwija wątek młodych z filmu "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową". O ile tam motywem dominującym było umieranie, o tyle tu na plan pierwszy wysuwa się wchodzenie w życie. 

Filip jest studentem medycyny, Hanka charakteryzatorką. Stanowią parę. Można powiedzieć - kochają się. Ale ich związek jest poważnie zagrożony z powodu rozterek mężczyzny: powołanie do zawodu lekarza, czy powołanie do życia w klasztorze? Filip oczekuje decyzji z zewnątrz. Sam nie potrafi jednoznacznie opowiedzieć się za którąś z dróg.

Filip miota się, szukając znaku. Odwiedza zaprzyjaźniony klasztor, trafia do schroniska dla bezdomnych, ucieka w góry, a nawet w narkotyki. Nie dają mu ukojenia rozmowy z bratem - taternikiem, przykładem człowieka, który znalazł receptę na życie, ale i na wiarę.

 
Na planie filmowym poznaje Doktora Tomasza. To u niego znajdzie duchowe wsparcie. Stary cynik i wrażliwy młodzieniec, nic bardziej nie przystającego. A jednak to oni porozumieją się najlepiej, nawet ponad granicami życia. O pierwszym cięciu skalpelem Filip zdecyduje samodzielnie, bez inspiracji z zaświatów. To cięcie jest zarazem decyzją, na którą czeka dziewczyna. Wyborem życia.

Film zdobył liczne nagrody w Polsce (2002 i 2003) jak i za granicą (2002) za reżyserię, grę aktorską dla Moniki Krzywkowskiej oraz za muzykę dla Wojciecha Kilara. (Na podstawie opisu z FilmPolski.pl)

  

Ze względu na kilka scen dla dorosłych film dajemy do działu z kontrowersjami. 

 

Wypożyczając ten film wspierasz działalność ewangelizacyjną Chrześcijańskiego Centrum Kultury Maryi Królowej (chckmk.org) polegającą na wspieraniu muzyków katolickich.