The Place

Kontrowersyjny symboliczny film o zgubnym dialogu z szatanem


(The Place) Reż. Paolo Genovese, Prod. Włochy 2018, napisy polskie

Cena 9.99zł
Czas trwania 102 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Tajemniczy mężczyzna codziennie siedzi przy tym samym stoliku w tej samej restauracji, rozmawiając z osobami, które przychodzą do niego po nietypową pomoc. Każdy z gości okazuje się czegoś pragnąć, ma marzenie trudne w realizacji, jeśli w ogóle nie niemożliwe. Jednak dla mężczyzny wszystko jest wykonalne.
  
„Możesz to osiągnąć”, powtarza każdemu. Ale warunkiem jest wykonanie specjalnego zadania, dzięki czemu spełni najskrytsze życzenie. Kim właściwie jest ten człowiek i kto wyznacza reguły dziwnej gry przy stoliku? W filmie powracają aktorzy znani z „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, jak Valerio Mastandrea, Marco Giallini i Alba Rohrwacher, a dołącza do nich m.in. gwiazda mafijnego serialu „Suburra”, Alessandro Borghi.

Prezentowany premierowo na 12. MFF w Rzymie psychologiczny thriller, w którym reżyser Paolo Genovese ponownie, tak jak w swoim poprzednim dziele, rewelacyjnej komedii obyczajowej „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, bierze pod lupę moralność, a także mroczne tajemnice ludzkiej duszy. We Włoszech, od premiery (9 listopada 2017) film zobaczyło ponad 1 mln. widzów.

 

Film jest swoistą opowieścią o okrucieństwie życia, o cenie i odpowiedzialności za własne, egoistyczne szczęście oraz wszelkiego rodzaju pokusach jakie toważyszą każdemu człowiekowi. Ukazuje też konsekwencje dialogu z diabłem (lub też w ogóle ze złem), który w przebiegły sposób kusi człowieka oferując "pewne dobra" w zamian za uległość.