W poszukiwaniu Oblicza Jezusa

Najpełniejsze badanie oblicza Jezusa, od Świętego Oblicza w Manoppello do Całunu Turyńskiego.


(Alla ricerca del volto di Gesu) reż. Luca Trovellesi Cesana, prod. Włochy 2013, polski lektor

Cena 7.99zł
Czas trwania 55 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Oblicze Chrystusa to jeden z najbardziej czczonych wizerunków w historii ludzkości i najbardziej tajemniczy. Stanowi punkt odniesienia dla milionów wiernych, obiekt badań naukowców i badaczy, którzy od zawsze zastanawiają się nad jego autentycznością. Od pierwszych wieków wizerunki Acheiropoietos („nie ręką ludzką uczynione” przedstawienia Jezusa Chrystusa) pojawiały się naprzemiennie, używane przez artystów z całego świata do wiernego odwzorowania Jezusowego Oblicza. Wśród nich najbardziej znanym jest z pewnością Całun Turyński, ale przed nim, przez stulecia, chrześcijaństwo uwielbiało inną relikwię, znaną jako Chusta świętej Weroniki, będącą w centrum prawdziwej historyczno-teologicznej tajemnicy. Niektórzy twierdzą, że jest to „Święte Oblicze” przechowywane w Manoppello w Abruzji przez Braci Kapucynów, która w rzeczywistości ma niezwykłe cechy, takie jak przezroczystość, doskonała widoczność po obu stronach, brak resztek koloru.

 

Intryguje fakt, że Chusta świętej Weroniki i twarz z Całunu są doskonale zgodne... Badacze przeprowadzili ten sam eksperyment z Sudarium z Oviedo – jakie były tego efekty? 

Film "W poszukiwaniu Oblicza Jezusa" to fascynująca historia wiary, intryg i zwrotów akcji, w której wiele zagadek pozostaje nierozwiązanych.