Wprowadzenie do Nowej Jakości Życia

Czy to dla Ciebie? Na co możesz liczyć podczas wspomagania się naszymi filmami przy modlitwie Słowem Bożym? Zobacz odcinek wprowadzający w Nową Jakość Życia.

Czas trwania 13:18
A
A
A
 
 

Czy to możliwe, aby pośród zawrotnego tempa życia, chaosu i hałasu, które codziennie nam towarzyszą, znaleźć 15 minut dla Boga i wypracować serdeczną relację z Jego Słowem? Tak, to jest możliwe. Te treści Ci w tym pomogą.

 

Lectio divina – z jęz. łac. „Boże czytanie” – polega na czytaniu Pisma Świętego, w świetle Ducha Świętego, w taki sposób, że przeczytane, poddane medytacji i przyjęte do realizacji Słowo Boże staje się prawdziwą modlitwą i przemienia nasze życie. Prowadzi do doświadczenia intymnego spotkania i zjednoczenia z Jezusem – Osobą Słowa Bożego w naszym sercu.

 

Modlitwa Słowem Bożym dostępna jest dla wszystkich wierzących, ponieważ Słowo Boże skierowane jest do wszystkich ludzi bez wyjątku. Jest to bardzo prosta, a zarazem bardzo praktyczna droga życia duchowego. To forma modlitewnej refleksji, która podejmuje rozważanie „misteriów Chrystusa”, podobnie jak tajemnice różańca, zdążając do poznania miłości Jezusa Chrystusa, do zjednoczenia z Nim (por. KKK 2708). Wprowadza nas w coraz głębsze doświadczenie mocy słowa Bożego, które rodzi w nas nowe życie, oczyszcza i uzdrawia.
Patronką na tej drodze jest Maryja, Matka Słowa, która rodzi w nas Słowo – Jezusa.