Wszystko będzie dobrze

Fabularyzowany dokument o angielskiej mistyczce Julianie z Norwich
(Tutto Sara Bene) Reż. Sara Binelli, Prod. Włochy 2019, Polski lektor

Cena 7.99zł
Czas trwania 53 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

"Wszystko będzie dobrze. Objawienia Juliany z Norwich", w reżyserii Sary Binelli, to fabularyzowany film biograficzny o angielskiej mistyczce. W oparciu o jej życie i komentarze przedstawia wizje, których doświadczyła.

 

Juliana z Norwich żyła na przełomie XV i XVI wieku i w wyniku doświadczenia ciężkiej choroby postanowiła zostać pustelniczką. Zamieszkała w celi przy kościele pw. św. Juliana w Norwich, którego nie opuściła aż do śmierci.

 

16 wizji Juliany z Norwich miało związek z Mądrością Bożą, Bożym miłosierdziem (kilka wieków przez objawieniami św. Siostry Faustyny!) i miłością macierzyńską samego Boga, zapisała m.in słowa Pana Jezusa: „Wszystko będzie dobrze, wszystko będzie dobrze, i wszelkie sprawy skończą się dobrze”, które później podkreślała:  »Poznałam więc dzięki łasce Bożej, że powinnam mocno trzymać się wiary, a zatem powinnam mocno i doskonale wierzyć, że wszystko zakończy się dobrze«” (Księga Objawień, rozdz. 32, s. 173).

 

Chociaż Juliana z Norwich nie jest w Polsce rozpoznawalną postacią, to bywa zestawiana na równi z Katarzyną ze Sieny czy Brigidą Szwedzką. Pojawia się także w Katechizmie Kościoła Katolickiego i nauczaniu papieskim (u Jan Paweł I, Benedykta XVI). Wspominana jest w Kościele anglikańskim oraz Reformowanym Kościele Katolickim w Polsce 8 maja.

 

Polecamy uwadze nie tylko tę postać, ale także pięknie przygotowany film: "Wszystko będzie dobrze. Objawienia Juliany z Norwich" (TUTTO SARA' BENE), wzbogacony o wywiady z siostrą Elizabeth Ruth Obbard, karmelitanką, autorką kilku esejów o Julianie, z siostrą Pamelą, która mieszka w Norwich tuż obok kościoła św. Juliana, oraz profesor Alessandrą Bartolomei z Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie. Zdjęcia realizowano w Norwich (Anglia), Rzymie, Viterbo i Ferentino. Za scenariusz i reżyserię odpowiadała Sara Binelli.