Zaczarowane podwórko

Zrealizowany z rozmachem musical dla dzieci z czasów PRL-u


Reż. Maria Kaniewska, Prod. Polska 1974;  ©WFDiF

Cena 14.92zł
Czas trwania 98 min.
Zobacz film
A
A
A
 
 

Dzieci z warszawskiego osiedla na Mokotowie spędzają lato w mieście. Przywódcą podwórkowej kompanii jest "Mundek", a codzienną atrakcją - "Ambrozja", kolorowy samochód Pana Docenta, nazywanego w osiedlu "Zegarynką": jego niebywała punktualność wyznacza rytm życia całego domu. 
Kiedy deszcz nie pozwala kontynuować zabawy, na podwórku zjawia się niespodziewanie nowa dziewczynka Mania Lazurek, nazwana przez dzieci "deszczową dziewczynką". Z jej pojawieniem się znika Cyferblat, ulubiony kot pani Róży, u której Mania spędza wakacje. Mundek organizuje poszukiwania, ale dzieci wolą bawić się z Manią... 

W trakcie jednej z zabaw wymyka im się piłka, leci gdzieś wysoko i … ląduje w innej epoce, gdzie dzieci spotykają Tadeusza Kościuszko, księcia Radziwiłła i księżniczkę Annę Jagiellonkę, a rzeczywistość miesza się z historią. (Na podstawie opisu z FilmPolski.pl)

 

Wypożyczając ten film wspierasz działalność ewangelizacyjną Chrześcijańskiego Centrum Kultury Maryi Królowej (chckmk.org) polegającą na wspieraniu muzyków katolickich.