Zagubiona drachma

Znakomita seria zrealizowana przez Studio VALIVAN dla amerykańskiej telewizji EWTN, w której autorzy opowiadają i wyjaśniają dzieciom przypowieści Pana Jezusa. 
Produkcja: Studio VALIVAN (Hiszpania) wersja polska: Studio EUROCOM – Polska 2014
UWAGA: Cena za pojedynczy odcinek - 5 zł a za całą trzecią serię (siedem odcinków) - 28 zł; 

Cena 5.00zł
Czas trwania 30 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Znakomita seria filmów zrealizowana przez hiszpańskie Studio VALIVAN dla amerykańskiej telewizji EWTN, które formą nawiązują do tak bardzo lubianej przez dzieci Ulicy Sezamkowej. Autorzy opowiadają i wyjaśniają dzieciom przypowieści Pana Jezusa. 
Film zdobył II nagrodę na XXVIII Międzynarodowym Festiwalu Niepokalanów 2013.

 

Tytuły odcinków:

   

Zagubiona drachma
W domu na skale przyszła pora na podwieczorek. Ale gdzie się podział ser? Kiedy Renatka z Leopoldem odnajdują porzucony pamiętnik wszystko się wyjaśnia. Brat Jan opowiada dzieciom przypowieść o zagubionej drachmie.
Czas trwania: 29:41

 
Ziarno samo kiełkuje
Szczur Antoś przyprowadza do brata Jana swoich dawnych przyjaciół. Niestety szczury okradają mieszkańców domku na skale. Czy usłyszane przez nich słowo Boże przemieni ich serce?
Czas trwania: 29:05

 
Drożdże
Brat Jan otrzymał w darze mąkę i teraz piecze chleby dla potrzebujących. Tymek po wysłuchaniu przypowieści brata Jana piecze chleb i zamiast prawdziwych drożdży wkłada do ciasta stronę wyrwaną z Biblii.
Czas trwania: 27:59

 
Budowanie wieży
W miasteczku trwa remont wodociągów, a mieszkańcom domku pilnie potrzebna jest woda! W ogródku usychają kwiaty, a robaczek cierpi głód. Na szczęście Leopold był zapobiegliwy, ale czy użyczy swojej wody innym?
Czas trwania: 29:59

 
Dwóch synów
Leopold oskarża Antosia, że ukradł ciasteczka z cukierni. Myszce jest bardzo smutno, gdyż przyjaciel nie wierzy w jego przemianę. Chyba Leopold powinien posłuchać przypowieści o dwóch synach…
Czas trwania: 28:25

 
Ziarnko gorczycy
Listonosz przynosi bardzo smutną wiadomość. Mieszkańcom domku grozi eksmisja. Brat Jan pomimo trudnej sytuacji z wielką ufnością spogląda w przyszłość i powierza swoją przyszłość Bogu.
Czas trwania: 29:58

 
Lampa pod korcem
Brat Jan z wielką cierpliwością tłumaczy dzieciom działanie lampy oliwnej oraz czym jest korzec. A co się stanie kiedy schowamy lampę pod korcem? Zobaczcie koniecznie ten odcinek.
Czas trwania: 27:48