Biały Smok

Baśniowa opowieść o walce dobra ze złem bez chrześcijańskich wątków


(Legend of the white horse) Reż. Jerzy Domaradzki, Janusz Morgenstern, Prod. USA/Polska 1986,  ©WFDiF, polski lektor

Cena 14.92zł
Czas trwania 87 min.
Zobacz film
A
A
A
 
 

W Karistanie, u podnóża dzikich, o niezwykłych kształtach gór, mieszka kobieta Alta z piękną, lecz niewidomą córką Jewel. Alta, która własnymi sposobami leczy różne choroby, uważana jest przez okoliczną ludność za czarownicę. Mimo kalectwa Jewel, znająca każdą ścieżkę, każdą szczelinę, swobodnie porusza się po okolicy, a łagodność, szlachetny charakter akceptują nawet dzikie zwierzęta. W wędrówkach po skalnym labiryncie towarzyszy jej biały koń.
W odległej Kalifornii inspektor przyrody Jim Martin traci pracę za zdecydowane przeciwstawienie się nielegalnym polowaniom w rezerwacie przyrody. Niespodziewanie otrzymuje bardzo atrakcyjną finansowo propozycję: ma opracować ekspertyzę stwierdzającą, iż planowana eksploatacja cennych minerałów w górach Karasiami nie zagrozi środowisku naturalnemu.
Po perypetiach Jim z pięcioletnim synem Stevem dociera do Karistanu. Zatrzymują się w domu Alty. Jewel, doskonale znająca pieczary i groty,  pomaga mężczyźnie w pracy. W tym samym czasie przyjeżdża do podgórskiej miejscowości Chińczyk Tai-Ching, interesujący się Altą i Jewel, a także legendą o żyjącym w jaskiniach smoku, strażniku cennych kamieni.
Jim zamierza opublikować wyniki swoich badań jednoznacznie wskazujących, iż ewentualna eksploatacja złóż może doprowadzić do katastrofy ekologicznej.  Nie spodoba się to jednak szefowi korporacji, który jest w stanie posunąć się do największych okrucieństw, by zdobyć, to czego pragnie…
W rolli głównej Christopher Lloyd - aktor znany przede wszystkim z serii filmowej “Powrót do przyszłości” Roberta Zemeckisa. W roli Alty - Dee Wallace Stone, aktorka, której sławę przyniosła rola w filmie “ET” Stevena Spielberga.
Na podstawie opisu z FilmPolski.pl
 
Wypożyczając ten film wspierasz działalność ewangelizacyjną Chrześcijańskiego Centrum Kultury Maryi Królowej (chckmk.org) polegającą na wspieraniu kultury opartej o katolickie wartości: prawdę, dobro i piękno.