O nas

 

 

Kim jesteśmy?

 KATOFLIX to wypożyczalnia internetowa dobrych, wartościowych filmów, głównie z przesłaniem chrześcijańskim. Umożliwiamy legalny dostęp do produkcji filmowych w dowolnym miejscu i czasie. Dostrzegając zainteresowanie filmami, które poruszają tematy wiary, sensu życia, historii życia świętych itp., postanowiliśmy stworzyć Katoflixa. 


Co proponujemy?

KATOFLIX to przestrzeń, gdzie znajdziesz produkcje, które naszym zdaniem mogą Cię zainteresować, zainspirować, zastanowić, skłonić do zmian w Twym życiu… lub wywołają uśmiech na Twojej twarzy. Znajdziesz u nas produkcje, które bez obaw pokażesz swoim dzieciom, polecisz znajomym lub podsuniesz komuś, kto przeżywa trudne momenty w swym życiu. W naszym repertuarze znajdziesz fabuły, dokumenty, seriale. Są filmy dla dzieci i dla dorosłych. Mamy także dział Kontrowersje gdzie umieszczamy filmy dla osób, które lubią podejmować refleksję i dyskutować o tym, co trudne i kontrowersyjne, a jednocześnie potrafią szukać uniwersalnych prawd i wartości (nieraz trudno uchwytnych).


Dlaczego stworzyliśmy Katoflixa?

Naszym marzeniem od dawna było stworzenie przestrzeni, która wykorzystując siłę przekazu filmowego, może prowadzić i przybliżać do Boga.
Założyliśmy tę platformę VOD, bo wiemy, jak ciężko znaleźć dobry film (rodzinny, dla dzieci, o miłości, o życiu, o modlitwie, dający do myślenia, o powołaniu czy wątpliwościach w wierze), tak dobry by móc z czystym sumieniem polecić go rodzinie lub przyjaciołom, z nimi go obejrzeć, móc o nim podyskutować. Jest ciężko nie dlatego, że takich filmów nie ma… bo są! Istnieje jednak szereg trudności, niektóre napotyka twórca filmu: promocja, dystrybucja, ograniczony budżet, trudności z  wejściem filmu do kin, trudności z dystrybucją płyt DVD; i szereg innych. Widz natomiast ma problem ze znalezieniem czegoś odpowiedniego, a jeśli nawet znajdzie to bywa, że w Polsce dany film nie jest dostępny legalnie. 
Oto więc jesteśmy. Nasza w tym rola, by wypełnić Katoflixa filmowymi dziełami Bożymi, w myśl naszego motta: Vide Opera Dei (Oglądaj dzieła Boże!). 


Jaka jest nasza misja?

Misja KATOFLIX nie ogranicza się tylko do bycia źródłem legalnego dostępu do filmów, które opuściły sale kinowe. Równie ważne jest dla nas, by zabiegać o produkcje, które nie były do tej pory dystrybuowane w naszym kraju lub są dostępne tylko na płytach DVD. Chcemy też aktywnie wspierać chrześcijańskich twórców filmowych poprzez pomoc w promocji i dystrybucji ich dzieł.


Jakie są nasze plany?

Cały czas powiększamy ofertę filmową, warto więc do nas zaglądać, co jakiś czas. Nieustannie się rozwijamy, udoskonalamy, chcemy, by ta platforma była łatwa w obsłudze i pracujemy nad różnymi usprawnieniami.
Zbudowaliśmy już wirtualne Studio Katoflixa, do którego będziemy zapraszać ekspertów i ciekawe osoby, by rozmawiały, dyskutowały i recenzowały filmy. Materiały te są dostępne na naszym kanale na Youtubie pod nazwą „Vide Opera Dei”. Zapraszamy więc osoby zainteresowane do współpracy!

 

Odwiedzając KATOFLIXa:
Masz pewność, że nie łamiesz prawa i korzystasz z legalnego źródła.
Wspierasz produkcję filmów chrześcijańskich i wartościowych.
Nie tracisz czasu na poszukiwanie filmów dla siebie po całym internecie.
Katoflixa robimy dla Ciebie! 

  

Właścicielem KATOFLIXa jest Studio Katolik - prowadzone przez Zgromadzenie Zakonne Salwatorianów

Jeżeli jesteś producentem jakiegoś filmu i chciałbyś go umieścić na 'KATOFLIX' skontaktuj się z nami. Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres: studio[małpka]katolik.tv 

 

Jeśli chcesz nas wesprzeć finansowo to ofiary można wpłacać na konto:

BNP Paribas Bank
Towarzystwo Boskiego Zbawiciela, Serwis Katolik.pl
nr rachunku:
43160011980002002251772150
ul. św. Jacka 16
30-364 Kraków

z dopiskiem: ofiara na KATOFLIX

Kod BIC (Swift) tego banku to: PPABPLPK

lub przez gotowy formularz on-line: https://www.katolik.pl/wesprzyj.html 

BÓG ZAPŁAĆ!


 
    

Zobacz kto nam zaufał i współpracuje z nami prezentując swoje filmy na "KATOFLIXIE":
 
Lista współpracujących z nami Producentów i Dystrybutorów