Czyściec

Nawróconą ateistkę odwiedzają zmarli. Dokument fabularyzowany inspirowany życiem i objawieniami Stefanii Fulli Horak.


reż. Michał Kondrat, prod. Polska 2020, polski lektor

Cena 9.99zł
Czas trwania 89 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

W czasie wizyty u znajomych Fulla Horak (Małgorzata Kożuchowska) poznaje kobietę, której niezachwiana wiara w Boga robi na wszystkich ogromne wrażenie. Spotkanie to odciska piętno na Fulli i zmusza ją do duchowych poszukiwań i powrotu do wartości, które odrzuciła przed laty.

 

Pewnej nocy, pogrążona w modlitwie Fulla doświadcza objawienia. Ukazuje się jej Magdalena Zofia Barat – zmarła 70 lat wcześniej założycielka zgromadzenia Najświętszego Serca. To pierwsza z dusz Świętych Opiekunów, które będą nawiedzać mistyczkę. Kolejne, w tym Jana Bosko, Teresy od Dzieciątka Jezus czy Joanny d’Arc, odkryją przed kobietą niezwykłą wiedzę na temat nieba, piekła i czyśćca. Wszystkie te doświadczenia Fulla opisze w swojej książce „Święta Pani” w rozdziale „I wy gotowi bądźcie”. A zawarta w niej mądrość wykroczy poza czas i przestrzeń, łącząc w jedno duchowe doświadczenia Fulli oraz objawienia świętego ojca Pio, błogosławionego ojca Stanisława Papczyńskiego i świętej Faustyny Kowalskiej.

  

Ludzie od najdawniejszych czasów zastanawiali się, co czeka ich po śmierci. I chociaż nikomu nie udało się zgłębić sedna tajemnicy, to na przestrzeni wieków pojawiały się osoby, które... wiedziały i widziały więcej. Fulla Horak, św. Faustyna Kowalska, bł. ojciec Stanisław Papczyński i św. ojciec Pio – to mistycy, którzy otrzymali łaskę bycia odwiedzanymi przez dusze czyśćcowe i którzy przez chwilę mogli oglądać sąd ostateczny, niebo, piekło i to, co najbardziej tajemnicze – czyściec. Na podstawie ich niesamowitych doświadczeń powstał fabularyzowany dokument Michała Kondrata „Czyściec”.