Dreszcze

Polska oczami dziecka w czasach głębokiego komunizmu...


Reż. Wojciech Marczewski,  Prod. Polska 1981;  ©WFDiF

Cena 14.92zł
Czas trwania 102 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Srebrny Niedźwiedź na XXXII Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie Zachodnim, nagrody Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyki Filmowej (FIPRESCI) i Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Artystycznych (CICAE). To tylko część wyróżnień, którymi uhonorowano "Dreszcze" - w opinii wielu krytyków najlepszy film w dorobku Wojciecha Marczewskiego. Ich zdaniem polski reżyser jako jeden z nielicznych odsłonił tak głęboko i szczerze kulisy świadomości dziecka epoki komunizmu. 

 
Rok 1955. Trzynastoletni Tomek chodzi do szkoły, jego ojciec przebywa w więzieniu. Tomek wyjeżdża na obóz harcerski i musi zmagać się z życiem w głębokim stalinizmie, poznajemy brutalność i absurdy władzy, której celem jest kontrola społeczeństwa i tłumienie wszelkich opozycyjnych działań. Film ukazuje także niezłomność ludzkiego ducha, odwagę i poświęcenie dla ideałów. (Na podstawie opisu z FilmPolski.pl)

 
Wypożyczając ten film wspierasz działalność ewangelizacyjną Chrześcijańskiego Centrum Kultury Maryi Królowej (chckmk.org) polegającą na wspieraniu muzyków katolickich.