Ignacy Loyola

Droga do świętości Ignacego Loyoli była bardzo zawiła. Można wręcz powiedzieć, że to historia, która nadaje się na film...
(Ignacio de Loyola) reż. Paolo Dy, prod. Hiszpania/Filipiny 2016, polski lektor

Cena 9.00zł
Czas trwania 126 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

W 2016 roku na wielkim ekranie zaprezentowano szerokiej publiczności produkcję, której głównym bohaterem jest nie kto inny jak św. Ignacy Loyola. Film ten pokazuje nie wszystkim znaną historię świętego z czasów, kiedy raczej nikt by nie pomyślał, że ten człowiek kiedyś zostanie świętym. Dramatyczne i przełomowe momenty życia człowieka, upadki i nadzwyczajna przemiana wewnętrzna - to właśnie zobaczysz w produkcji “Ignacy Loyola”. Film przypadł do gustu wielu odbiorcom, którzy wręcz czekali, aż pojawi się on na DVD. Jak jednym zdaniem opisać, co ma w sobie Loyola? Film ten, jak mało który, trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty!

 

Brutalny żołnierz, kobieciarz, którego całe życie kręciło się wokół bogactw, sławy i władzy - taki do pewnego momentu był właśnie Ignacy Loyola. Film doskonale pokazuje walkę, jaką podjął ten człowiek. Przekonaj się sam, na czym polegała jego walka na śmierć i życie ze swoimi wewnętrznymi demonami. O jakich demonach mowa? Loyola musiał zmierzyć się z depresją, myślami samobójczymi czy wstrętem do samego siebie. Ponadto wytoczono mu proces o herezję przed inkwizycją. Ostatecznie Loyola stał się jedną z najważniejszych postaci w historii Kościoła.

 

Gwarantujemy, że po obejrzeniu tej produkcji odmieni się Twoje postrzeganie Kościoła. Być może zainteresujesz się również duchowością ignacjańską lub odkryjesz w niej nową duchową siłę. Film o Ignacym Loyola zachwyca przesłaniem, muzyką i doskonałą grą aktorską głównego bohatera. Śmiało można również powiedzieć, że “Ignacy Loyola” film trafia prosto do duszy widza i powoli odmienia jego serce.