Kryptonim Nektar

Komedia intrygi z zaskakującym zakończeniem


Reż. Leon Jeannot, Prod. Polska 1963

Cena 14.92zł
Czas trwania 91 min.
Zobacz film
A
A
A
 
 

Reporter "Echa Warszawy" otrzymuje polecenie sprawdzenia co kryje się pod szyldem wytwórni napoju chłodzącego Pola Manola. Płyn ten jest równie drogi, jak zły w smaku. Właściciele fabryczki zostali jednak zaalarmowani nie tylko tą wizytą. Reporter może być niebezpieczny, ale daleko niebezpieczniejszy jest były wspólnik akcji, która pozwoliła nie tylko na zmontowanie fabryczki, ale także na odłożenie sporej sumki na "czarną godzinę". Wspólnik został bowiem wypuszczony z więzienia i zapewne zgłosi się po łup. Najlepszym sposobem jego ukrycia jest podrzucenie skradzionej biżuterii do atelier filmowego. Prawdziwa biżuteria może tam "udawać" sztuczną i zdobić piękne aktorki, nie wzbudzając najmniejszych podejrzeń milicji.
Reporter w swej pracy w wytwórni filmowej napotyka na przeszkodę w postaci zręcznie działającej pięknej dziewczyny. Niebawem zakochuje się w niej i martwi się myśląc, że dziewczyna należy do bandy …
Na podstawie opisu z FilmPolski.pl
  
Wypożyczając ten film wspierasz działalność ewangelizacyjną Chrześcijańskiego Centrum Kultury Maryi Królowej (chckmk.org) polegającą na wspieraniu kultury opartej o katolickie wartości: prawdę, dobro i piękno.