Malowany welon

Naomi Watts, Edward Norton i Liev Schreiber w wielokrotnie nagradzanym melodramacie Johna Currana z niezapomnianą muzyką dwukrotnego laureata Oscara Alexandra Desplat.


(The Painted Veil), reż. John Curran, prod. USA/Kanada/Chiny 2006, polski lektor


UWAGA: Prosimy oglądać przez przeglądarki Chrom, Firefox i Edge (dawny IE) na komputerach stacjonarnych lub na telewizorach z systemem Android TV poprzez naszą Katoflixową aplikację.

Cena 9.50zł
Czas trwania 125 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Lata 20-te ubiegłego wieku. Kitty, piękna przedstawicielka londyńskiej klasy wyższej, znudzona mieszczańskim życiem, poszukuje odmiany losu w małżeństwie z lekarzem bakteriologiem, Walterem Fane, który prowadzi badania w odległym Szanghaju. Gdy Walter oddaje się pracy, jego żona romansuje z brytyjskim konsulem. Kiedy zdrada wychodzi na jaw, lekarz w akcie desperacji przyjmuje posadę w odległej wiosce, pustoszonej przez śmiertelną epidemię cholery i stawia Kitty w sytuacji bez wyjścia: żeby uniknąć skandalu musi wyjechać z mężem. W obliczu otaczającej ich zewsząd tragedii, Kitty powoli odkrywa, co jest ważne w związku i w życiu. Pojawia się zrozumienie, wybaczenie, a nawet czułość. 

Film jest ekranizacją powieści Williama Summerseta Maughama, a także remakem filmu z 1934 roku pt. „Malowana zasłona”. 

   

W „Malowanym welonie” pojawiają się sceny dla dorosłych. Główna bohaterka zdradza męża, czego nie popieramy. Jednak proponujemy ten film ze względu na wątek przebaczenia, odnalezienia prawdziwej istoty miłości oraz tego, co w życiu wartościowe, i pomocy potrzebującym.