Marynia

Nieco inni sienkiewiczowscy bohaterowie.


Reż. Jan Rybkowski, Prod. Polska 1983, ©WFDiF

Cena 14.92zł
Czas trwania 100 min.
Zobacz film
A
A
A
 
 

Stanisław Połaniecki, krewny pierwszej żony Pławickiego, po dwudziestu latach przyjeżdża do Krzemienia, majątku Pławickich, żądając zwrotu pożyczonej sumy pod zastaw hipoteki. Podczas wizyty poznaje córkę Pławickiego, Marynię, do której Stach Połaniecki zaczyna czuć pociąg z namowy swojej przyjaciółki Emilii.Jego przyjaciel, adwokat Maszko, zainteresowany Marynią, chce wykupić majątek.
Połaniecki udaje się w góry, gdzie spędza czas z Emilią i jej córką Litką. Emilia dostaje listy od Maryni, wyrażające jej uczucia i rozczarowanie. Maszko kupuje Krzemień, a Pławicki z córką przeprowadzają się do Warszawy. Stach powraca, dowiaduje się o zmianach i czuje się winny. Chce nawiązać kontakt z krewnymi i zaoferować pomoc. 
Film Jana Rybkowskiego czerpie z obyczajowej powieści Henryka Sienkiewicza “Rodzina Połanieckich” - utworu zupełnie innego od pisanych “ku pokrzepieniu serc”.

Na podstawie opisu z FilmPolski.pl

 

Wypożyczając ten film wspierasz działalność ewangelizacyjną Chrześcijańskiego Centrum Kultury Maryi Królowej (chckmk.org) polegającą na wspieraniu kultury opartej o katolickie wartości: prawdę, dobro i piękno.