Milion za Laurę

Muzyczna podróż pełna niecodziennych przygód


Reż. Hieronim Przybył, Prod. Polska 1971, ©WFDiF

Cena 14.92zł
Czas trwania 92 min.
Zobacz film
A
A
A
 
 

Bulak, handlarz ubraniami, wybiera się w podróż do Włoch. Tuż przed wyjazdem kupuje walizkę, w której znajduje dziwną starą gitarę. Wrzuca instrument do domowej rupieciarni. Jednym z punktów wycieczki jest zwiedzanie muzeum instrumentów muzycznych. Bulak dostrzega w jednej z gablot identyczną gitarę. Przewodnik wyjaśnia, że jest to tylko kopia gitary wykonanej w XVII wieku - tytułowej Laury. Oryginał - wart teraz milion dolarów, wywieziony dwieście lat temu z Włoch przez żołnierzy napoleońskich - do dzisiaj nie został odnaleziony.
Pamiętając o zawartości walizki, Bulak pierwszym samolotem wraca do kraju. W domu dowiaduje się, że jego siostrzenica Marta wysłała gitarę swojemu chłopakowi, Romkowi, który wraz z zespołem wyjechał na festiwal w Bieszczady. Bulak natychmiast rusza w pościg…

W roli amatorskiego zespołu muzyków “Łobuzy” wystąpili członkowie znanej wtedy grupy muzycznej  “No to co”.

Na podstawie opisu z FilmPolski.pl

 

Wypożyczając ten film wspierasz działalność ewangelizacyjną Chrześcijańskiego Centrum Kultury Maryi Królowej (chckmk.org) polegającą na wspieraniu kultury opartej o katolickie wartości: prawdę, dobro i piękno.