Motodrama

Gdy życie nabiera rozpędu…


Reż. Andrzej Konic, Prod. Polska 1971,  ©WFDiF

Cena 14.92zł
Czas trwania 82 min.
Zobacz film
A
A
A
 
 

Urzędnik pocztowy Jacek w każdej wolnej chwili oddaje się swojej pasji - wędkarstwu. Gdy pewnego dnia łowi nad rzeką ryby, w pobliżu rozgrywają się zawody motocrossowe. Przedziwny zbieg okoliczności sprawia, że wsiada na motocykl i … wygrywa zawody. Natychmiast "kupuje" go klub motorowy, a Jacek zdobywa także serce ukochanej dziewczyny. Skromny urzędnik staje się bożyszczem kibiców, jako fenomenalny kierowca wygrywa kolejne zawody w kraju i za granicą, walczą o niego działacze sportowi i kobiety. Potężny koncern motocyklowy ucieka się nawet do porwania go. Jacek rezygnuje jednak z bogactw i zaszczytów i dzięki pomocy ukochanej Krysi ucieka. Sława rośnie, Jacek zbiera kolejne laury. Czy uda mu się jednocześnie robić karierę i zachować ukochaną?
 
Scenariusz rozgrywającej się w środowisku sportowym komedii napisał Tomasz Domaniewski, popularny felietonista "Expressu Wieczornego", zawodnik crossowy i działacz sportowy. W realizacji efektownych sekwencji zawodów żużlowych i motocrossowych pomocy udzieliły wrocławskie kluby sportowe "Śląsk" i "Sparta". Udostępniły ekipie swoje tory, zawodnicy klubowi dublowali Jacka Fedorowicza w scenach jazdy na motocyklu. Część zdjęć nakręcono podczas mistrzostw świata we Wrocławiu w 1970 roku oraz na trasie Międzynarodowego Rajdu Polskiego na Dolnym śląsku.

Na podstawie opisu z FilmPolski.pl
   
Wypożyczając ten film wspierasz działalność ewangelizacyjną Chrześcijańskiego Centrum Kultury Maryi Królowej (chckmk.org) polegającą na wspieraniu kultury opartej o katolickie wartości: prawdę, dobro i piękno.