Nie trać wiary

Świetna czarna komedia z mądrym przesłaniem...


(Abbi fede) Reż. Giorgio Pasotti, Prod. Włochy 2020, Polski lektor lub napisy

Cena 9.99zł
Czas trwania 98 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Do wiejskiego kościoła w ramach przymusowej resocjalizacji przybywa Adam mający za sobą kryminalną przeszłość. Wspólnotą tą opiekuje się "dziwaczny" ale bardzo łagodny ksiądz Ivan. Adam nie jest jedynym "gościem" tej parafii - mieszka u niego jeszcze kilku innych dziwaków, którzy podobnie jak Adam trafili tu nie do końca z własnej woli. 
Z początku Adam nie może się odnaleźć w nowym środowisku i nie znajduje wspólnego języka z pozostałymi podopiecznymi księdza: Gustawem, byłym narciarzem, dziś alkoholikiem, oraz Khalidem, arabskim imigrantem napadającym na stacje benzynowe. Z księdzem zresztą też nie ma zbyt dobrego kontaktu, a momentami dziwaczne zachowanie duchownego tylko zaostrza ten konflikt. Z pozoru normalne, nic nie znaczące wydarzenia jakie mają miejsce na plebanii zmuszają Adama do ponownego zastanowienia się nad swoim życiem...

 
Świetna czarna komedia z mądrym przesłaniem choć momentami z ostrym językiem i mocniejszymi scenami, które mogą zwłaszcza dla młodszych widzów być zbyt drastyczne.  
 
Scenariusz na podstawie skandynawskiego filmu "Jabłka Adama" Andersa Thomasa Jensena.