Ojciec Królowej

Historia królewskiego dworu z przymrużeniem oka


Reż. Wojciech Solarz, Prod. Polska 1979,   ©WFDiF

Cena 14.92zł
Czas trwania 106 min.
Zobacz film
A
A
A
 
 

Kawaler de Charentes otrzymuje od znajdującej się na łożu śmierci babki (z  pochodzenia Polki) polecenie zawiezienia do Polski ważnego listu. Mężczyzna otrzymuje zgodę na wyjazd wydaną przez ministra króla Ludwika XIV pod jednym warunkiem -  musi sprowadzić z Polski ojca królowej Marii Kazimiery, markiza d’Arquien. Ten niemłody, lecz ciągle jeszcze żwawy były kapitan szwoleżerów kala dobre imię Francji, przebywając całymi dniami poza pałacem królewskim, najczęściej w karczmie przy winie i kartach. De Charentes podejmuje się zadania i wyrusza z przydzielonym mu służącym, Błażejem. Sytuacja, jaką na dworze króla Jana III Sobieskiego zastaje De Charentes, wydaje się dość skomplikowana. Czy powierzone zadanie przebiegnie bezproblemowo? Co jeszcze czeka młodego żołnierza?
Zdjęcia do filmu kręcono w pałacu w Wilanowie, na zamku w Pszczynie, zaś pochód wojsk Sobieskiego na Wiedeń nakręcono w okolicach Krakowa i Tarnowa. 
Na podstawie opisu z FilmPolski.pl
 
Wypożyczając ten film wspierasz działalność ewangelizacyjną Chrześcijańskiego Centrum Kultury Maryi Królowej (chckmk.org) polegającą na wspieraniu kultury opartej o katolickie wartości: prawdę, dobro i piękno.