Soból i panna

Opowiastka o miłosnych zawiłościach...


Reż. Hubert Drapella, Prod. Polska 1983, ©WFDiF

Cena 14.92zł
Czas trwania 88 min.
Zobacz film
A
A
A
 
 

Młodzi bohaterowie - Michał Rajecki, wysoko urodzony student i Warszulka, wiejska dziewczyna o niepospolitej urodzie i przymiotach ducha spotykają się podczas polowania. Po pierwszym spotkaniu przychodzą następne. Zadurzony Michał przebąkuje coś niebacznie o wspólnej przyszłości, co oczywiście nie ma prawa nastąpić. Nikt z jego sfery nie zaakceptowałby takiego mezaliansu. Mimo że Warszulka szczerze kocha panicza, ten powoli przestaje się nią interesować. Dostrzega, że ich związek nie ma przyszłości. Rezygnuje nawet z wiele obiecującej randki. Powodowany wyrzutami sumienia usilnie namawia Warszulkę do ożenku z interesującym się nią zamożnym chłopem Józefem Trembelem. Kiedy zrozumie, że popełnił błąd, jest już za późno.
Wątek romansowy został wkomponowany w piękno Suwalszczyzny przypominającej fauną i florą mityczne kresy z powieści Józefa Weyssenhoffa pod tym samym tytułem.
Na podstawie opisu z FilmPolski.pl
  
Wypożyczając ten film wspierasz działalność ewangelizacyjną Chrześcijańskiego Centrum Kultury Maryi Królowej (chckmk.org) polegającą na wspieraniu kultury opartej o katolickie wartości: prawdę, dobro i piękno.