Świat Bustera

Familijna zarażająca widza optymizmem opowieść o pewnym sympatycznym chłopcu...


(Buster: Oregon Mortensen) Reż. Martin Miehe-Renard, Prod. Dania 2021, Polski dubbing

Cena 9.99zł
Czas trwania 92 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Świat Bustera jest zgrabną, energetyzującą propozycją o pozytywnym przesłaniu, skierowaną do młodych widzów. Film w prosty, a jednocześnie głęboki sposób, porusza wiele wątków dotyczących relacji międzyludzkich, w tym rodzinnych i rówieśniczych. Obserwujemy, jak młodzi bohaterowie nawiązują kontakty, przeżywają pierwsze zauroczenia, rywalizują o względy koleżanki. Na szczególne docenienie zasługuje sposób przedstawienia więzi tytułowego bohatera z młodszą, niepełnosprawną siostrą. Buster jest uważny, czuły i uczynny, jednak bez przesady i narzucania się.

Film podkreśla znaczenie posiadania zainteresowań, ale jednocześnie uczy, że nie są one najważniejsze. Gdy trzeba, Buster rezygnuje z ważnego występu by pomóc starszemu sąsiadowi w realizacji jego ostatniego, najważniejszego marzenia. Świat Bustera docenia znaczenie wspólnoty, właściwych relacji sąsiedzkich oraz samodzielności.  

Film zaraża widza optymizmem. Główny bohater nawet w trudnych chwilach nie poddaje się i szuka skutecznych rozwiązań. Jego odwaga bycia sobą może być wspaniałym przyczynkiem do rozmowy o umiejętności nawiązywania kontaktów, nieśmiałości, samodzielności i zaradności a także o przyjaźni i spełnianiu marzeń.