Tylko powiedz każdemu

Dobry ksiądz? W mediach? W filmie? W kinie? W 2023 r. brzmi to jak artystyczna prowokacja!...

Cena 9.90zł
Czas trwania 75 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Dobry ksiądz? W mediach? W filmie? W kinie? W 2023 r. brzmi to jak artystyczna prowokacja! Autorką tej twórczej rewolty jest Aneta Barcik (debiut reżyserski), dla której opowieść o dobrym kapłanie staje się zaledwie pretekstem do pokazania czegoś znacznie ważniejszego niż pojedynczy życiorys porządnego człowieka i księdza. "Tylko powiedz każdemu" to niezwykły, elektryzujący film o pięknie życia według prostych, dobrych, Bożych wartości.
Autorka, niezwykle barwna postać, która jest jednocześnie narratorką obrazu, przez rok towarzyszyła z kamerą ks. Robertowi, a także jego parafianom – małomiasteczkowej wspólnocie bogatej w rodziny, żyjącej pełnią życia, zaangażowanej w inicjatywy lokalne, wspierającej się wzajemnie, modlącej się i starającej się żyć blisko Boga. Ten świat istnieje naprawdę!
Film nadziei, optymizmu, ale też tęsknoty za tym, co proste i dobre. Film „ku pokrzepieniu serc” tych, którzy wierzą pomimo trendów na niewiarę. Film, który potrafi zauroczyć, przytulić do serca, dodać otuchy. Jest w nim coś z terapii dla katolickiej duszy po skandalach w Kościele, ale też zmasowanej fali oskarżeń i ataków. Absolutnie warto wziąć w niej udział…