Ukryty skarb

Znakomita seria zrealizowana przez Studio VALIVAN dla amerykańskiej telewizji EWTN, w której autorzy opowiadają i wyjaśniają dzieciom przypowieści Pana Jezusa. 
Produkcja: Studio VALIVAN (Hiszpania) wersja polska: Studio EUROCOM – Polska 2014
UWAGA: Cena za pojedynczy odcinek - 5 zł a za całą drugą serię (osiem odcinków) - 30 zł; 

Cena 5.00zł
Czas trwania 30 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Znakomita seria filmów zrealizowana przez hiszpańskie Studio VALIVAN dla amerykańskiej telewizji EWTN, które formą nawiązują do tak bardzo lubianej przez dzieci Ulicy Sezamkowej. Autorzy opowiadają i wyjaśniają dzieciom przypowieści Pana Jezusa. 
Film zdobył II nagrodę na XXVIII Międzynarodowym Festiwalu Niepokalanów 2013.

 

Tytuły odcinków:

   
Przypowieść o talentach
Rozwijanie talentów jest bardzo ważne, nie tylko dla ludzi wybitnie uzdolnionych, ale także dla ludzi mało zdolnych.
Odwiedziny Siostry Teresy i jej imieniny są okazją, aby nasi bohaterowie zastanowili się jakie talenty otrzymali od Pana Boga. Przy tej okazji brat Jan opowiada dzieciom przypowieść Pana Jezusa o talentach. Rozwijanie talentów jest bardzo ważne, nie tylko dla ludzi wybitnie uzdolnionych, ale także dla ludzi mało zdolnych. O tym przypomina chociażby przykład św. Jana Vianeja.
Czas trwania: 29:49

  

Dobry Samarytanin
Zapowiada się deszczowy dzień. Tymek martwi się, gdyż dach w jego norce jest dziurawy i deszcz może zalać mu mieszkanie. Kiedy Brat Jan dostaje wezwanie do chorego i pilnie musi wyjść, Dorotka oraz Leopold uczą się jak pomagać bliźnim. Czy znajdzie się Dobry Samarytanin, który pomoże również Tymkowi? Zobaczcie sami.
Czas trwania: 28:03

  

Niegodziwy sługa
Ale awantura! Tymek zabrał klocek Leopoldowi, Leopold zniszczył pracę Dorotki, a Dorotka wylała farby brata Jana. Czy w domku na skale zapanuje zgoda? Czy dzieci sobie przebaczą?
Czas trwania: 26:46

  

Skarb ukryty w ziemi
Leopold otrzymuje niespodziewaną przesyłkę. Okazuje się, że wygrał w czekoladowej loterii skrzynię ze słodkościami. Co zrobi ze swoim skarbem? Czy ukryje go przed łasuchami?
Czas trwania:  26:41

  

Syn marnotrawny
Renatka znajduje na ulicy portfel. Za namową przyjaciółki wydaje wszystkie pieniądze na słodkości. Czy przyzna się do błędu? Na szczęście Brat Jan ma pewne podejrzenia i opowiada dzieciom przypowieść o Synu Marnotrawnym.
Czas trwania: 29:19

  

Robotnicy w winnicy
Trwa Wielki Post i mieszkańcy domku na skale odmawiają sobie czekoladki, które zbierają w wielkim słoiku. Ale co to? Nagle wszystkie smakołyki znikają! Czy ma to związek z legendą o kuglarzu, czy może jest inne wytłumaczenie?
Czas trwania: 27:17

  

Zaproszeni na ucztę
Brat Jan zaprasza dzieci na mszę świętą. Niemniej Renatka wykręca się, że ma jeszcze tyle rzeczy do zrobienia... Zakonnik opowiada im historię bogatego człowieka, który wyprawił ucztę i postanowił zaprosić na nią swoich przyjaciół. Czy dzieci zrozumieją aluzję?
Czas trwania: 29:26

  

Bogaty głupiec
Renatka piecze orzechowy placek dla Leopolda. Niestety, kupiła za mało orzechów. Czy Tymek podzieli się swoimi zapasami, pomimo obaw, że będzie głodny?
Czas trwania: 29:07