Wilcze echa

Przygodowy film nawiązujący do klasycznych westernów zrealizowany w bieszczadach...


Reż. Aleksander Ścibor-Rylski, Prod. Polska 1968;  ©WFDiF

Cena 14.92zł
Czas trwania 96 min.
Zobacz film
A
A
A
 
 

Utrzymany w konwencji westernu film przygodowy, którego akcja toczy się w Bieszczadach, trzy lata po II wojnie światowej. Tereny te były areną tragicznych i krwawych wydarzeń. Realizatorzy filmu, odwołując się do autentycznych zdarzeń odnotowanych w protokołach z bieszczadzkich posterunków milicyjnych, na plan pierwszy wysunęli przygodę: ucieczki i pogonie, pojedynki, sprytne pułapki i cudowne ocalenia, i oczywiście - miłość do pięknej dziewczyny, która pomaga bohaterowi w walce o sprawiedliwość.

 
Rok 1948. W zrujnowanej, wyludnionej Derenicy koczują niedobitki okolicznych mieszkańców. Porządku pilnują nieliczne posterunki WOP-u. Do tego właśnie miasteczka przybywa zwolniony ze służby za brak dyscypliny chorąży Słotwina, dawny uczestnik walk z bandami. Doskonale zna okolicę i ludzi, więc szybko się domyśla, że w Derenicy źle się dzieje, zaś władza jest skorumpowana. Musi stawić czoła niesprawiedliwości.  (Na podstawie opisu z FilmPolski.pl

 
Wypożyczając ten film wspierasz działalność ewangelizacyjną Chrześcijańskiego Centrum Kultury Maryi Królowej (chckmk.org) polegającą na wspieraniu muzyków katolickich.