Życie rodzinne

Drugi w kolejności film fabularny Krzysztofa Zanussiego z całego jego bogatego dorobku...


Reż. Krzysztof Zanussi, rok prod. 1970;  ©WFDiF

Cena 14.92zł
Czas trwania 90 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Młody inżynier Ziemowit Braun (Daniel Olbrychski), pseud. Wit, zostaje wezwany telegramem do domu w związku z chorobą ojca. Wit opuścił dom przed sześcioma laty i od tamtej pory nie kontaktował się ze swoimi najbliższymi. Do rodzinnej, rozpadającej się posiadłości, przybywa w towarzystwie Marka – kolegi ze studiów.

W domu mężczyźni zastają ojca mającego problemy z alkoholem (przed wojną był właścicielem huty szkła), który obecnie zajmuje się głównie pędzeniem bimbru, mieszkając ze swoją szwagierką – pełniącą funkcję gosposi oraz jej ekstrawagancką córką Bellą. Cała trójka niezadowolonych ze swego życia ludzi stara się namówić Wita, by został z nimi i przejął mały warsztat produkujący bombki na choinkę.

 

Film zdobył ponad 10 nagród filmowych w Polsce i za granicą (2002) za reżyserię, scenariusz, grę aktorską dla Mai Komorowskiej oraz za zdjęcia.

 

Wypożyczając ten film wspierasz działalność ewangelizacyjną Chrześcijańskiego Centrum Kultury Maryi Królowej (chckmk.org) polegającą na wspieraniu muzyków katolickich.