Bł. Edmund Bojanowski

Dynamiczne widowisko, w którym Ojciec Nikodem (Tadeusz Chudecki) opowiada Karolince i Piotrusiowi historię o bł. Edmundzie Bojanowskim.
Reż. Józef Mika, scenariusz: Justyna Holm, produkcja: Wydawnictwo PROMYCZEK i TVP S.A. – Polska 2014
UWAGA: Jeden odcinek za 3 zł a seria 10 odcinków tylko 20 zł.

Cena 3.00zł
Czas trwania 15 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Tytuły odcinków:

1. Św. Jan Paweł II
2. Św. Faustyna Kowalska
3. Święta Kinga 
4. Św. Maksymilian Maria Kolbe
5. Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko
6. Bł. Edmund Bojanowski
7. Bł. Karolina Kózkówna
8. Św. Brat Albert
9. Św. Jadwiga Królowa
10. Św. Stanisław Kostka

 

św. Jan Paweł II - Piotruś bawiąc się w aktora i sportowca przypomina Karolince i Mądralce, że Karol Wojtyła, w młodości też miał takie marzenia. Ojciec Nikodem ukazuje swoim przyjaciołom św. Jana Pawła II jako największy skarb Narodu Polskiego.

 

św. Faustyna Kowalska - Nasi bohaterowie bawiąc się z Ojcem Nikodemem uczą się odczytywał różne znaki i dowiadują się, że św. Faustyna potrafiła wspaniale odczytywał Boże znaki i dlatego stała się sekretarką Pana Jezusa Miłosiernego.

 

św. Kinga - podobnie jak wiele dziewczynek, Karolinka postanowiła przebrać się za księżniczkę i w ten sposób dała okazję, aby wujcio Nikodem opowiedział piękną historię św. Kingi – fundatorki wielu kościołów i klasztorów, której zawdzięczamy także odkrycie soli w Bochni i Wieliczce.

 

św. Maksymilian Maria Kolbe - Nikodem oddaje krew w Stacji Krwiodawstwa, po powrocie zastaje Piotrusia przy zabawie w rycerza rodem Gwiezdnych Wojen. Dzieci zastanawiają się kto jest najbardziej rycerski. Jest to okazja by opowiedzieć dzieciom kto marzył o stworzeniu Rycerstwa dla Maryi i dlaczego ta osoba jest również patronem Honorowych Dawców Krwi.

 

bł. ks. Jerzy Popiełuszko - Piotruś pomagając Mądralce, a Ojciec Nikodem towarzysząc Karolince przy wizycie u dentysty ukazują jak piękną cechą jest solidarność za którą bł. ks. Jerzy oddał życie.

 

bł. Edmund Bojanowski - Przyjaciel Mądralki, bocian Klekotek miał wypadek i przebywa w ochronce. Natomiast Piotruś angażuje się w pomoc przy malowaniu płotu otaczającego przedszkole im. bł. Edmunda Bojanowskiego. Nikodem opowiada dzieciom o założycielu Zgromadzenia Sióstr Służebniczek i jego wielkiej posłudze najmniejszym.

 

Bł. Karolina Kozkówna- Karolinka, Piotruś i Ojciec Nikodem słysząc o nieszczęściu przyjaciela Mądralki wspominają smutną historię bł. Karoliny, która dzisiaj daje pociechę wielu ludziom, szczególnie tym którzy stracili bliskich w niespodziewanych wypadkach.
 

św. Brat Albert- Nasi bohaterowie chcą pomagać biedakom, Piotruś piecze chleb aby go potem rozdawać. Wujcio Nikodem opowiada im historię pewnego znanego malarza, który odpowiedział na wezwanie Jezusa poprzez pomoc najbardziej potrzebującym. Piotruś i Karolinka dowiadują się co to znaczy „być dobrym jak chleb”.
 

św. Jadwiga Królowa – nie tylko dorośli, ale również dzieci muszą podejmować różne decyzje – niekiedy od nich bardzo wiele zależy. Tę trudną do zrozumienia prawdę wyjaśnia św. Jadwiga Królowa, która w takich sytuacjach modląc się z wielką wiarą, prosiła o radę Jezusa.
 

św. Stanisław Kostka – który z zawodów jest najważniejszy i najpotrzebniejszy? Co to jest powołanie i jak można je realizować? To pytania, które stawiają nie tylko dorośli, ale także dzieci. Barwna historia św. Stanisława Kostki jest próbą odpowiedzi na te nurtujące kwestie.